İnsan Kaynakları

İşe Alım Sürecimiz

İşe alım süreçlerimizde çalışan adaylarımızda potansiyele önem veririz. Aradığımız temel özellikler yenilikçilik, vizyonerlik, ekip çalışmasına yatkınlık, öğrenmeye açıklık ve müşteri odaklılığıdır ancak bu özelliklere ek olarak, teknik yetkinliği, deneyim süresi ve eğitim geçmişi pozisyonlarımıza göre farklılıklar gösterebilir.

İşe alım sürecimizde; çalışan adaylarımızın potansiyeline ve yetkinliklerine uygun pozisyonlara yerleştirilmelerini sağlıyoruz. Adayların pozisyonlara uygunluğunun değerlendirilmesinde ise aşağıdaki araçları kullanıyoruz:

  • Yetkinlik Bazlı Mülakat
  • Kişilik Envanteri
  • Yabancı Dil Tespit Sınavı
işe alım süreci
oryantasyon süreci

Oryantasyon Sürecimiz

Çalışanlarımızın işe girmeden önce buddy programı ve oryantasyon süreci pozisyona ve çalışanımızın yetkinliklerine göre düzenlenir. Birinci ay sonunda buddy programını tamamlayan çalışanımız, insan kaynakları profesyonelimizle ‘’Kahve Molası‘’ programını gerçekleştirir.

Düzenli aralıklarla memnuniyeti ölçülür ve altıncı ayıyla birlikte bütün değerlendirmelerini tamamlayan çalışanımızın rozet töreni gerçekleşir.

Kariyer Sürecimiz

Organizasyonel değişime ve gelişime önem vererek, sektörün değişen ihtiyaçlarına hızlı çözüm sağlayabilecek şekilde kariyer süreçlerimizi yürütüyoruz. Terfi öncesi çalışanlarımızı MT eğitimlerine dahil ederek, değerlendirme merkezime davet ediyor ve sonrasında terfilerini gerçekleştiriyoruz.

kariyer sürecimiz

Eğitim Sürecimiz

Eğitim ve gelişim sürecimiz bütün olarak ele alınır. Çalışanlarımızın bilgi, beceri, yetenek, performans ve yetkinliklerini geliştirmek üzere planlamalar yapılarak eğitimlerimiz organize edilir. Çalışanlarımızın deneyimlerini aktarabilmesi için rotasyon programlarına önem veririz ve proje çalışmaları gerçekleştirerek, yeni fikirleri destekleriz.

Çalışanlarımızın akademik kariyeri bizim için oldukça önemlidir bu nedenle anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde yüksek lisans ve doktora programları ile çalışanlarımızın eğitimlerini tamamlamalarını sağlarız.

Performans Yönetimi, Ücretlendirme Süreci ve Çalışma Saatlerimiz

İstanbul Makina’da yetkinlik ve hedef bazlı performans yönetim sistemi uygulanmaktadır. Şirketin yıllık stratejisi doğrultusunda, bölümlere hedefleri iletilir ve altı ayda bir hedefleri ile yetkinlikleri değerlendirilen çalışanlarımız çıktı sonuçlarına göre ödüllendirilir.

Çalışanlarımız haftada 45 saat çalışmakta olup, çalışma saatlerini yöneticisi onaylı olarak esnek şekilde oluşturabilir.

performans yönetimi

Üniversite İş Birlikleri ve Sosyal Olanaklar

İstanbul Makina olarak, sektöre nitelikli iş gücünün kazandırılmasına destek olmak için üniversiteler ile olan işbirliklerine büyük önem veriyoruz. Her sene belirli sayıda öğrenciyi staja kabul ederek, ilgili departmanlarda staj programlarını başlatıyoruz.

Şirketimiz içinde oluşturulan tenis kulübü, futbol kulübü ve yemek akademimiz ile çalışanlarımızın hobilerine göre keyifli vakit geçirmesini sağlıyor ve motivasyonlarını artırıyoruz.

Açık iş ilanlarımıza başvurmak için;

İş Başvuru Formu
tr_TRTR